Upijac sie w Sylwestra ?

Dlaczego nie warto upijac sie w Sylwestra?

Sylwester jest ostatnim dniem roku. Jest okazją do podsumowań ostatnich dwunastu miesięcy, minionych wydarzeń, podejmowanych decyzji, nawiązywanych znajomości, tego wszystkiego co się zaczęło i co skończyło. Jednak nie jest to tylko czas zadumy nad tym co już za nami, ale też okazja do radości i dobrej zabawy.

A można się bawić w różny sposób i w każdym miejscu na Ziemi. Najpopularniejsze są chyba ciągle bale sylwestrowe, te duże tradycyjne i kameralne, w lokalach odpowiednio przygotowanych, jak i domach odświętnie przystrojonych. Na wszystkich jednak imprezach, żegnających stary a witający Nowy Rok, nie może rzecz jasna zabraknąć alkoholu i sylwestrowych drinków .

Dlaczego nie warto upijac sie w Sylwestra

Już od starożytności wiadomo, że alkohol poprawia nastrój i rozwesela, dlatego królował na wszelkiego rodzaju imprezach. Obecnie mamy go w tylu postaciach: a to różne wina i wódki, likiery, czy też kolorowe drinki i koktajle. A wszystkie tak pięknie podane, że zachęcają do konsumpcji. Niestety każdy trunek ma też swoja moc, a jej nadmiar, jak wiadomo, już nie rozwesela a zaćmiewa umysł i powoduje zaburzenia świadomości. Dlatego tak ważny jest umiar w spożywaniu tych bardziej lub mniej wykwintnych trunków i wznoszeniu toastów i dlatego wspominamy o tym aby nie upijac sie w Sylwestra . Warto pamiętać, że lepiej się delektować małymi ilościami alkoholu i smakować go, niż stracić umiar i upić się.

 Po Sylwestrze następuje Nowy Rok, który napawa nas, jak wszystko co nowe i nieznane, lękiem z nutka niepewności co przyniesie, jaki będzie, czy coś zmieni na lepsze, czy na gorsze… Dlatego warto powitać go trzeźwym umysłem i w pełni świadomie rozpocząć ten nowy czas naszego życia. Zachowując umiar w spożywaniu alkoholu, lub ograniczając się do toastów o północy, zachowujemy wspaniałe i niezapomniane wrażenia z imprezy sylwestrowej, natomiast upijając się – jedynie kaca i ból głowy. Naprawdę warto wybrać to co miłe i przyjemne. Pamiętajmy zatem, aby nie upijac sie w Sylwestra – miejmy czystą karte w Nowy Rok.

 

Thanks! You've already liked this