Sylwestrowy savoir vivre

Sylwestrowy savoir vivre – podczas sylwestrowej zabawy, zarówno na eleganckim balu jak i bardziej kameralnej imprezie, w lokalu lub domu, wśród wytwornych gości czy dobrze znanych przyjaciół należy pamiętać o dobrym wychowaniu, które powinno cechować każdego kulturalnego człowieka. Każdy bowiem powinien posiadać wiedzę na temat tego co wypada, a czego absolutnie nie wolno robić w towarzystwie. Warto zatem przypomnieć sobie zasady savoir vivre’u, żeby nie popełnić żadnej gafy oraz niewłaściwym zachowaniem nie wprawiać siebie i innych w zakłopotanie.

Sylwestrowy savoir vivre

Warto wcześniej przypomnieć sobie kilka ważnych rzeczy, artykuł sylwestrowy savoir vivre na pewno pomoże ustrzec się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

A zatem uważać należy już przy powitaniu. Wchodząc na imprezę należy się przywitać z tymi, którzy już tam są. Jeśli do spotkania dochodzi już podczas imprezy, wtedy trzeba pamiętać, że mężczyzna kłania się kobiecie, młodszy – starszemu, idący – stojącemu, a jedna osoba – grupie. Forma powitania też jest ważna, bo gdy witamy się przez tak popularne podanie dłoni warto wiedzieć, że kobieta pierwsza powinna wyciągnąć rękę do mężczyzny – wśród równych wiekiem, a osoba starsza do młodszej – niezależnie od płci. Nie wolno podawać dłoni przez stół, przy powitaniu należy zza niego wyjść. Niektórzy panowie, zgodnie z polską tradycją, witają panie całując je w dłoń. To bardzo elegancki zwyczaj wyrażania szacunku wobec kobiety, jednak nie wszystkie panie lubią być w ten sposób witane. Chcąc uniknąć całowania powinny one podać dłoń zdecydowanie, kciukiem skierowanym do góry. Podczas imprezy sylwestrowej oprócz tańca wspólny czas umila się rozmową. I tu należy zachować pewne reguły, które pozwolą aby wieczór był miły. Najlepiej trzymać się bezpiecznych tematów, zwłaszcza gdy się rozmawia z kimś pierwszy raz. Aby atmosfera imprezy sylwestrowej była jak najlepsza warto unikać dyskusji na drażliwe tematy np. polityki oraz plotek. Równie ważne jest okazanie zainteresowania rozmówcy. Zabawa sylwestrowa obfituje również w eleganckie dania, różnego rodzaju przekąski oraz napoje. W związku z tym na stole mogą się znaleźć sztućce i naczynia, których na co dzień nie używamy. Warto zatem, przed udaniem się na imprezę, przyswoić sobie wiedzę co i do jakich potraw użyć. Oczywiście ważne jest również zachowanie umiaru w jedzeniu i piciu (szczególnie napojów alkoholowych). Stosując się do zasad savoir vivre’u  podczas imprezy sylwestrowej unikniemy krępujących sytuacji, zrobimy dobre wrażenie i zachowamy jak najlepsze wspomnienia.

 

Thanks! You've already liked this