Sylwestrowe napoje

Z Sylwestrem najczęściej kojarzy się nam szampan (wino musujące), w Polsce niezbyt często pity w innych okolicznościach (niestety ciężko nam jest pochwalić się dobrymi winami musującymi, z racji braku dobrych tradycji winiarsko-szampańskich). Sylwestrowe napoje to okazja do wzbogacenia swoich umiejętności barmańskich. Zazwyczaj raczymy się tanimi polskimi wyrobami (w końcu nie każdego stać na francuskiego szampana), czasem sięgamy po wyroby włoskie lub wcześniej u nas często dostępne wyroby z krajów byłego ZSRR. Często spotykanym alkoholem jest wódka (czasem w formie drinków, czasem zmieszana z napojem, a zazwyczaj pita w czystej formie), rzadziej wino – mimo coraz większej dostępności wielu odmian i gatunków i większej powszechności jego spożywania. Bywa, że raczymy się piwem – chociaż ten trunek jest wg nas najmniej odpowiednim na tego typu imprezy.

Pamiętając o osobach niepijących w czasie organizacji imprezy sylwestrowej powinniśmy przygotować napoje bezalkoholowe. Mogą to być soki owocowe, napoje gazowane lub drinki.

Dobrym rozwiązaniem jest poszukiwanie smaków, zaskoczenie gości czymś nowym. Proponujemy na przykład napój z lodów waniliowych – wystarczy dokładnie zmiksować lody waniliowe ze schłodzonym sokiem pomarańczowym i problem mamy rozwiązany.

Thanks! You've already liked this