Sylwestrowy kulig

Sylwestrowy kulig

Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek i pragną spędzić Sylwestra i Nowy Rok w sposób oryginalny, dobrym pomysłem może być sylwestrowy kulig. Ta świetna zabawa, która z pewnością dostarczy wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, to wspaniały sposób aby jeszcze bardziej zintegrować się z przyjaciółmi lub też poznać nowych ciekawych ludzi. Sylwestrowy kulig to nie tylko ciekawy element imprezy sylwestrowej, to również tradycja zimowych zabaw szlacheckich organizowanych już od XVII wieku.

Aby sylwestrowy kulig był udany i przez długi czas pamiętany należy zorganizować go albo w górach, albo np. na Mazurach. W górach piękne krajobrazy pokryte śnieżnym puchem, stwarzają bajeczną scenerię, która razem z atrakcjami zapewnianymi przez organizatorów kuligu (pochodnie, muzyka) pozwala poczuć się wyjątkowo i iście po szlachecku. Sylwestrowy kulig na Mazurach pozwoli uczestnikom nacieszyć się dziką przyrodą, a niewielka liczba samochodów i turystów pozwoli na piękne przeżycie tej zabawy. Ze względu jednak na większe prawdopodobieństwo opadów śniegu i dłużej zalegającej pokrywy śnieżnej, większą popularnością cieszą się sylwestrowe kuligi w górach.

Po kuligu warto zorganizować ognisko, przy którym piecze się kiełbaski i popija gorące napoje, chociażby takie jak góralska herbata z prądem i grzaniec oraz zabawę przy dźwiękach góralskiej kapeli. Sylwestrowy kulig jest świetną okazją na spędzenie ostatniego dnia roku i powitania nowego w sposób niekonwencjonalny. Z pewnością pęd koni, płonące pochodnie, zapierające dech w piersiach widoki oraz wspaniały regionalny klimat, każdego wprawia w doskonały nastrój. Zapraszamy w Sudety, na imprezę sylwester dla singli Sudety wraz ze zwiedzaniem Pragi

Thanks! You've already liked this