Jak rozmawiac z mezczyznami

Podczas sylwestrowej zabawy, oprócz wyśmienitych atrakcji, czas umilają rozmowy, zarówno z przyjaciółmi jak i nowo poznanymi osobami. Ale jak rozmawiac z mezczyznami, aby rozmowa była satysfakcjonująca dla obu stron i efektywna?

Mówi się, że kobiety żyją w świecie wielu barw i odcieni, zaś mężczyźni w świecie czarno – białym. Coś w tym niewątpliwie jest, a różnice w odbiorze i interpretacji świata przekładają się również na komunikację. Warto zatem pamiętać, że mężczyźni ze swej natury wydają się na ogół mniej rozmowni, otwarci czy wylewni niż kobiety. Inaczej też postrzegają, czują i mówią. Dlatego w konwersacjach z mężczyznami dobrze pamiętać o pewnych zasadach porozumiewania się. Podstawowa z nich to fakt, że mężczyźni wolą konkrety, a co za tym idzie – zwięzłe, rzeczowe wypowiedzi. Świetnie czują się w rozmowach o rzeczach czy zjawiskach, natomiast trudniej im wypowiadać się na tematy abstrakcyjne, czy też mówić o emocjach. Dlatego w rozmowach z mężczyznami, żeby uniknąć frustracji i niepotrzebnego nieporozumienia nie należy skupiać się na stanach emocjonalnych, niuansach i kontekstach.

Jak rozmawiac z mezczyznami

Kobieta, aby być dobrze zrozumianą, powinna mówić do mężczyzny przejrzyście, jasno, bez aluzji i domyśleń. Nie należy tez opowiadać o swoich problemach czy trudnościach życiowych, bo to nie jest odpowiedni temat na tak wyjątkowa noc. Najlepiej trzymać się tematów uniwersalnych, stosownych do okoliczności, jak na przykład: literatura, muzyka, wspomnienia minionych zabaw sylwestrowych, hobby, ewentualnie sport. Oczywiście w konwersacjach z mężczyznami, kobiety powinny pamiętać, że równie ważna jak rozmowa jest umiejętność uważnego słuchania. Nie należy więc zagadywać rozmówcy i pozwolić mu się spokojnie wypowiedzieć. Jak rozmawiac z mezczyznami to nie zawsze łatwa sztuka, o czym na pewno wiele pań doskonale wie. Tak jak każda kobieta, tak każdy mężczyzna jest inny i warto wziąć to pod uwagę prowadząc konwersację. Warto jednak zastosować te kluczowe zasady, aby z imprezy sylwestrowej zachować jak najmilsze wspomnienia.

Thanks! You've already liked this